اطلاعات فنی انواع ماشین سنگین
واردات خودرو های تویوتا
چشمانداز بازار ماشین سنگین در سال ۱۴۰۴
بازار حملونقل جادهای در ۱۴۰۴ با ترکیبی از کمبود عرضه در برخی سگمنتها، تنوع بیشتر برندهای آسیایی، و سختگیریهای آلایندگی، انتخاب خریدار را حساستر کرده است. نوسان ارز و تغییر رویههای واردات، روی قیمت کامیون و انواع کشنده اثر مستقیم دارد و فاصله قیمتی میان برندهای اروپایی و چینی را بیشتر کرده است. در چنین شرایطی، تصمیمگیری تنها بر اساس قیمت اولیه منطقی نیست و باید هزینه مالکیت، دسترسی قطعه و ارزش فروش مجدد مقایسه شود.
نکات کلیدی بازار ۱۴۰۴
- رشد تقاضا برای کامیون باری و مدلهای اقتصادی میانوزن
- حساسیت مقررات آلایندگی در برخی مسیرها که روی انتخاب موتور و سیستم پسپالایش اثر میگذارد
- رشد اهمیت TCO (هزینه کل مالکیت) در تصمیمگیری ناوگانها نسبتبه صرف قیمت اولیه
- فاصلهی معنادار خدمات پس از فروش میان برندها؛ عامل تعیینکننده در خوابِ ناوگان و نقدینگی
- تقویت بازار «ماشین سنگین دستدوم» برای پوشش بودجههای محدود و تحویل سریعتر
- افزایش سهم برندهای چینی مانند کشنده فاو در بخش اقتصادی
اگر بهدنبال تصمیم دقیق هستید، در ادامه عوامل اثرگذار بر قیمت، مقایسهی برندها، چکلیست فنیـحقوقی، و سناریوهای انتخاب بر اساس کاربری و بودجه را مرحلهبهمرحله مرور میکنیم.
عوامل مؤثر بر قیمت ماشین سنگین
قیمت انواع کامیون کمپرسی، کشنده و باری در سال ۱۴۰۴ بیش از هر زمان دیگری به تکنولوژی، استاندارد آلایندگی و منشأ ساخت وابسته است.
برند و کشور سازنده
ماشینهای اروپایی همچنان معیار کیفیت در بازار ایراناند؛ ولوو، بنز و اسکانیا بهدلیل دوام بالا و خدمات گسترده، بیشترین تقاضا را دارند. در مقابل، برندهای چینی مانند فاو، فوتون و دانگفنگ با قیمت اولیهی پایینتر و قطعات دردسترستر، گزینهای اقتصادیتر بهحساب میآیند. بااینحال اختلاف کیفیت متریال، استهلاک زودهنگام برخی قطعات و افت ارزش سریعتر از معایب برندهای چینی محسوب میشود.
ولوو، بنز و اسکانیا بالاترین کیفیت بازار را دارند. در مقابل برندهای چینی مانند فاو و فوتون با قیمت پایینتر و قطعات ارزانتر حضور پررنگی در ناوگانهای شهری و باری دارند. برای مثال، محبوبیت کشنده ولوو همچنان ثابت مانده و مدلهایی مانند ولوو FH500 یا ولوو FH460 جزو گزینههای پرفروش مسیرهای بینشهریاند.
سال ساخت و کارکرد
هر سال تفاوت ساخت، بهویژه در ماشینهای وارداتی، تأثیر محسوسی بر قیمت دارد. خودروهای کمکارکرد با سرویس منظم، در بازار دستدوم تا ۲۰٪ گرانتر از نمونههای همسالِ پرکارکرد معامله میشوند. علاوهبراین، سلامت شاسی، اتاق و تاریخ آخرین تعمیر اساسی (Overhaul) در قیمتگذاری نقش تعیینکننده دارد.
استاندارد آلایندگی و تکنولوژی موتور
ماشینهایی با استاندارد Euro 5 یا Euro 6 نهتنها مصرف سوخت پایینتری دارند، بلکه مجوز تردد در مسیرهای محدودشده را نیز حفظ میکنند. این سطح تکنولوژی، قیمت اولیه را افزایش میدهد اما هزینه سوخت و نگهداری را در بلندمدت کاهش میدهد. در مقابل، خودروهای با استاندارد پایینتر معمولاً ارزانترند ولی در آینده نزدیک ممکن است با محدودیتهای محیطزیستی مواجه شوند.
وضعیت شاسی، کابین و آپشنها
شاسیِ تقویتشده، تعلیق بادی، و امکاناتی مانند سیستم ترمز ABS، یخچال کابین و GPS، همگی در ارزشگذاری ماشین سنگین مؤثرند. کامیونهایی که با نسخهی «Highline» یا «Premium» عرضه میشوند، معمولاً بین ۸ تا ۱۵ درصد قیمت بالاتری نسبتبه نسخهی پایه دارند.
نوسان ارز و سیاستهای واردات
هر تغییر در نرخ ارز یا تعرفهی واردات، مستقیماً روی قیمت روز کامیون تأثیر میگذارد. در سال ۱۴۰۴، افزایش نرخ دلار و سختترشدن تخصیص ارز نیمایی، باعث شده واردات ماشینهای اروپایی کند شود و برندهای آسیایی سهم بیشتری از بازار را بگیرند.
برندهای فعال در بازار ایران
ولوو
بنز
اسکانیا
رنو تراکس: مناسب برای کاربریهایی که دنبال گزینه اقتصادی اروپایی مثل کشنده رنو هستند
فاو: یکی از محبوبترین برندهای چینی در ناوگانها مثل کشنده فاو
فوتون
دانگفنگ
انتخاب بر اساس نیاز
حمل داخلشهری
برای حمل بارهای شهری، گزینههایی مثل کامیون باری اقتصادی از برندهای چینی، بهترین انتخاباند.
حمل بینشهری
برای مسیرهای طولانی، کشنده ولوو مدلهای FH500 و FH460 یا اسکانیا انتخاب حرفهای محسوب میشوند.
کاربریهای عمرانی
در پروژههای معدنی و عمرانی، مدلهایی مثل بنز تک و بنز جفت یا انواع کامیون کمپرسی عملکرد بسیار خوبی دارند.
خلاصهی عوامل مؤثر بر قیمت ماشین سنگین :
- برند و کشور سازنده (اروپایی = کیفیت بالا، قیمت بیشتر / چینی = اقتصادی، استهلاک بالاتر)
- سال ساخت و کارکرد مؤثر در ارزشگذاری
- سطح آلایندگی و نوع موتور (Euro 4 تا Euro 6)
- کیفیت شاسی و امکانات رفاهی
- نرخ ارز و سیاستهای وارداتی
برندهای پُرفروش و قابلاعتماد در بازار ایران
در بازار ۱۴۰۴، تمرکز خریداران بهسمت برندهایی رفته که میان قیمت، دوام، و خدمات پس از فروش تعادل ایجاد کردهاند. در ادامه، شناختهشدهترین برندهای فعال در بازار ماشین سنگین ایران را مرور میکنیم تا دیدی شفافتر از جایگاه هرکدام بهدست آید.
لیست برندهای فعال در بازار ایران
۱. ولوو (Volvo) – شناختهشدهترین برند اروپایی در ایران با دوام فنی بالا، گیربکس I-Shift و مصرف سوخت بهینه.
۲. بنز (Mercedes-Benz) – با مدلهای آکتروس و آروکس؛ شهرت جهانی در ایمنی، راحتی و عمر طولانی قطعات.
۳. اسکانیا (Scania) – محبوب ناوگانهای بینشهری بهدلیل قدرت موتور بالا و پایداری در مسیرهای طولانی.
۴. رنو (Renault Trucks) – گزینهای اقتصادیتر در میان برندهای اروپایی؛ مناسب برای ناوگانهای متوسط.
۵. فوتون (Foton) – برند چینی با پیشرفت فنی قابلتوجه و خدمات پس از فروش گسترده در ایران.
۶. فاو (FAW) – از پرفروشترین چینیها؛ قیمت رقابتی و دسترسی سریع به قطعات یدکی.
۷. داف (DAF) – برند هلندی با موتورهای قدرتمند PACCAR؛ کمتر در ایران موجود ولی محبوب در حملونقل سنگین.
۸. ماک (Mack) – برند آمریکایی با طراحی صنعتی، مناسب برای کاربریهای معدنی و عمرانی.
۹. دانگفنگ (Dongfeng) – از ارزانترین گزینههای جدید بازار، مناسب برای کاربریهای سبک تا نیمهسنگین.
مقایسه فنی برندها
برند | توان موتور (اسببخار) | میانگین مصرف سوخت | هزینه قطعات | ارزش فروش مجدد | خدمات پس از فروش |
ولوو | ۴۲۰–۵۴۰ | ۳۰–۳۵ | بالا | بسیار بالا | گسترده و تخصصی |
بنز (آکتروس) | ۴۰۰–۵۲۰ | ۳۲–۳۸ | بالا | بسیار بالا | کامل و قابلاعتماد |
اسکانیا | ۴۵۰–۵۰۰ | ۳۱–۳۶ | متوسط | بالا | گسترده |
رنو تراکس | ۳۸۰–۴۶۰ | ۳۳–۳۷ | متوسط | خوب | قابلقبول |
فاو / فوتون | ۳۶۰–۴۲۰ | ۳۶–۴۰ | پایین | متوسط | مناسب در شهرهای بزرگ |
داف / ماک | ۴۸۰–۵۵۰ | ۳۵–۳۹ | بالا | بالا | محدود در ایران |
دانگفنگ | ۳۴۰–۴۰۰ | ۳۸–۴۳ | پایین | پایین | درحالگسترش |
جمعبندی انتخاب برند
اگر معیار اصلی شما دوام و ارزش فروش مجدد است، برندهای اروپایی مانند ولوو و اسکانیا هنوز در جایگاه نخست قرار دارند.
اگر قیمت اولیه و هزینه نگهداری پایینتر اهمیت بیشتری دارد، برندهای چینی مثل فوتون و فاو انتخابی اقتصادی و در دسترساند.
برای کاربریهای خاص مثل پروژههای معدنی یا حمل فوقسنگین، ماک و داف با قدرت موتور بالاتر گزینهی بهتری محسوب میشوند.
نکات حیاتی پیش از خرید ماشین سنگین
خرید یک ماشین سنگین، تصمیمی سرمایهای و بلندمدت است. حتی یک اشتباه کوچک در ارزیابی فنی یا حقوقی، میتواند زیان چندصد میلیونی بهدنبال داشته باشد. پیش از پرداخت هر مبلغی، لازم است چکلیستی جامع را بررسی کنید تا از سلامت، اصالت و ارزش واقعی ماشین اطمینان حاصل شود.
بررسی فنی و تست عملکرد
پیش از عقد قرارداد، بازدید تخصصی ماشین سنگین باید توسط کارشناس فنی مستقل انجام شود.
بررسی دقیق این موارد ضروری است:
- موتور: نشت روغن، فشار کمپرس، و دمای کارکرد عادی.
- گیربکس: عملکرد نرم در تعویض دنده، بدون صدا یا لرزش غیرعادی.
- سیستم ترمز: بررسی ABS و وضعیت دیسکها و لنتها.
- سیستم تعلیق و شاسی: عدم تاببرداشتگی یا ترک در اتصالات.
- سیستم برق و ECU: خطای نرمافزاری، سنسورهای معیوب و وضعیت سیمکشی.
در ماشینهای کارکرده، تست جاده (Road Test) الزامی است تا رفتار موتور و گیربکس در بار واقعی مشخص شود.
مدارک و مالکیت
در مرحلهی دوم، بررسی اصالت مدارک قانونی و بیمهای اهمیت زیادی دارد.
چکلیست حقوقی پیش از معامله شامل موارد زیر است:
- سند رسمی یا وکالتنامهی معتبر از مالک اصلی
- کارت هوشمند و کارت سوخت فعال
- بیمهنامهی شخص ثالث و بدنهی معتبر
- استعلام وضعیت مالیاتی و عوارض
- شماره شاسی و موتور منطبق با سند
همچنین در معاملات شرکتی یا ناوگانی، حتماً «برگه تسویهی مالیات بر ارزش افزوده» را دریافت کنید تا در زمان انتقال مالکیت دچار مشکل نشوید.
هزینههای پنهان و ریسکهای احتمالی
در خرید ماشین سنگین تنها قیمت خرید مطرح نیست؛ هزینههای پنهانی وجود دارد که بسیاری از خریداران در محاسبهی اولیه نادیده میگیرند.
- بیمه بدنه و سرقت (میانگین سالانه: ۳ تا ۵ درصد ارزش خودرو)
- هزینه انتقال سند و مالیات نقلوانتقال
- هزینه بازسازی اولیه در ماشینهای دستدوم (رینگ، لاستیک، رنگ)
- خواب سرمایه در زمان تعمیر یا انتظار قطعه
- هزینه احتمالی ارتقاء استاندارد آلایندگی برای تردد بینشهری
این هزینهها در مجموع میتواند تا ۱۵٪ قیمت کل خرید را افزایش دهد، بنابراین پیش از تصمیم نهایی باید در برآورد بودجه لحاظ شود.
چکلیست خلاصه قبل از خرید
- بررسی سلامت موتور، گیربکس و شاسی
- بازدید کارشناسی و تست جاده
- مطابقت شماره شاسی با سند
- کنترل وضعیت بیمه و بدهیهای مالیاتی
- محاسبه هزینههای پنهان (بیمه، انتقال، بازسازی)
هزینه نگهداری و استهلاک در برندهای مختلف
هزینه نگهداری یکی از شاخصهای اصلی در تصمیمگیری برای خرید ماشین سنگین است. بسیاری از ناوگانداران در سالهای اخیر دریافتهاند که «قیمت اولیه پایینتر» الزاماً بهمعنای صرفه اقتصادی نیست. تفاوت در دوام قطعات، فاصله بین سرویسها، و قیمت لوازم مصرفی، مجموعاً بر هزینه مالکیت سالانه تأثیر میگذارد. در این بخش، هزینههای نگهداری برندهای مختلف را بر اساس دادههای میانگین بازار ۱۴۰۴ بررسی میکنیم.
قطعات مصرفی و خدمات دورهای
هر برند بازه سرویس مشخصی دارد و در همین بازه، هزینه نگهداری معنا پیدا میکند.
- ولوو و بنز: سرویس دورهای هر ۴۰ تا ۵۰ هزار کیلومتر انجام میشود؛ هزینه میانگین در هر نوبت بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان.
- اسکانیا: بهدلیل طراحی دقیق موتور و گیربکس، دوره سرویس طولانیتر (حدود ۶۰ هزار کیلومتر) و هزینه کمتر در درازمدت دارد.
- فاو و فوتون: بازه سرویس کوتاهتر (۳۰ هزار کیلومتر) و قطعات ارزانتر اما دوام پایینتر.
- رنو تراکس: هزینه قطعات متوسط ولی در برخی قطعات خاص (مثل توربو یا ECU) تأمین دشوارتر است.
استهلاک بدنه و سیستم فنی
استهلاک ماشین سنگین به سه عامل کلیدی وابسته است: کیفیت متریال، نوع کاربری، و نحوه سرویس. در جدول زیر مقایسه تقریبی سطح استهلاک برندهای مطرح را میبینید:
برند | دوام موتور | دوام بدنه و شاسی | مقاومت سیستم ترمز |
ولوو | بسیار بالا | بالا | بسیار بالا |
بنز (آکتروس) | بسیار بالا | بسیار بالا | بالا |
اسکانیا | بالا | بالا | بالا |
رنو تراکس | خوب | متوسط | خوب |
فاو / فوتون | متوسط | متوسط | متوسط |
دانگفنگ | پایین | متوسط | پایین |
ارزش فروش مجدد
در بازار دستدوم ایران، برندهای اروپایی بهطور میانگین ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزش اولیه خود را بهتر از برندهای چینی حفظ میکنند.
دلایل اصلی این موضوع عبارتاند از:
- اعتماد فنی بیشتر خریداران به ولوو، بنز و اسکانیا
- شبکه گسترده تأمین قطعه و تعمیرکاران متخصص
- تقاضای بالا در ناوگانهای بینشهری
- افت فنی کمتر در طول زمان
بهعنوان مثال، یک کامیون Volvo FH500 مدل ۲۰۱۹ با کارکرد ۵۰۰ هزار کیلومتر معمولاً با ۶۵ تا ۷۰ درصد ارزش اولیه معامله میشود؛ درحالیکه نمونهی فوتون Auman با شرایط مشابه، حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد ارزش اولیه دارد.
جمعبندی هزینه نگهداری
- برندهای اروپایی (ولوو، بنز، اسکانیا) هزینه اولیه بالاتر ولی استهلاک پایینتر دارند.
- برندهای چینی هزینه خرید کمتر اما نیاز به سرویس و تعویض قطعات مکررتر دارند.
- میانگین هزینه نگهداری سالانه یک کشندهی اروپایی حدود ۱٫۵ تا ۲ درصد ارزش خودرو است، درحالیکه در برندهای چینی به ۳ تا ۴ درصد میرسد.
انتخاب ماشین سنگین بر اساس نیاز و بودجه
هیچ مدل یا برندی برای تمام کاربریها ایدهآل نیست. انتخاب درست ماشین سنگین باید بر پایهی نوع مأموریت، مسافت، بودجه، و دسترسی به قطعات انجام شود. در ادامه، چند سناریوی واقعی از انتخاب هوشمندانه را بررسی میکنیم تا مسیر خرید هدفمندتر شود.
حمل داخلشهری
در حملونقل داخلشهری، پارامترهایی مانند مصرف سوخت پایین، شعاع گردش مناسب و نگهداری ساده اهمیت بیشتری دارند.
پیشنهاد برندها:
- فوتون Auman یا فاو J6 برای حمل بار در محدوده شهری و صنعتی
- کامیونهای رنو Midlum یا مرسدس Atego برای بارهای نیمهسنگین با دوام بالا
ویژگیهای کلیدی:
- موتور با توان ۲۸۰ تا ۳۶۰ اسببخار
- گیربکس دستی ۸ یا ۹ سرعته
- مصرف سوخت کمتر از ۳۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
- سرویس ساده و قطعات در دسترس در شهرهای بزرگ
حمل بینشهری
برای مسیرهای طولانی، توان موتور، گشتاور بالا و سیستم خنککاری قوی اهمیت حیاتی دارد.
پیشنهاد برندها:
- ولوو FH500 یا اسکانیا R460 برای ناوگانهای بینشهری و ترانزیت داخلی
- بنز آکتروس 1844 برای مسیرهای شیبدار و بارهای سنگینتر
ویژگیهای کلیدی:
- توان ۴۵۰ تا ۵۰۰ اسببخار
- مصرف سوخت میانگین ۳۳ تا ۳۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
- گیربکس اتومات I-Shift یا Opticruise
- سیستم ترمز پیشرفته و کابین راحت برای رانندگی طولانیمدت
حمل بینالمللی و صادراتی
در مأموریتهای بینالمللی، استاندارد آلایندگی، دوام قطعه و تطبیق با شرایط جادهای کشورهای همسایه اهمیت ویژه دارد.
پیشنهاد برندها:
- ولوو FH540 Euro 6 یا اسکانیا S500 برای حمل بارهای ترانزیتی به ترکیه و آسیای میانه
- داف XF برای حمل سنگین با دوام بالا و خدمات بینالمللی
ویژگیهای کلیدی:
- استاندارد آلایندگی Euro 5 یا Euro 6
- سیستم تهویه مطبوع کابین با عایق صدا
- باک سوخت بزرگتر (۶۰۰ تا ۸۰۰ لیتر) برای مسیرهای طولانی
- سیستم تعلیق بادی با تنظیم ارتفاع
جمعبندی انتخاب بر اساس نیاز
- مسیر و نوع بار، جهت انتخاب نهایی را تعیین میکند.
- برای کاربری شهری، سادگی و مصرف پایین اولویت دارد.
- برای مسیرهای طولانی، دوام فنی و راحتی راننده حیاتی است.
- در خرید بینالمللی، استاندارد آلایندگی و خدمات برونمرزی تعیینکنندهاند.
جمعبندی
در نهایت، انتخاب و خرید ماشین سنگین تصمیمی است که تنها با بررسی جامع و مقایسهی فنی میتواند به نتیجهی درست برسد. بازار سال ۱۴۰۴ نشان میدهد که برندهای اروپایی همچنان از نظر دوام و ارزش فروش پیشتازند، اما برندهای آسیایی با هزینهی کمتر و قطعات دردسترستر، سهم قابلتوجهی از ناوگانها را بهخود اختصاص دادهاند.
پیش از هر اقدام، توصیه میشود عوامل زیر را همزمان در نظر بگیرید:
- کاربری و مسیر اصلی فعالیت (شهری، بینشهری یا صادراتی)
- بودجهی کل شامل هزینه خرید، بیمه و نگهداری
- دسترسی به خدمات پس از فروش و قطعات یدکی
- ارزش فروش مجدد در ۳ تا ۵ سال آینده
کامیون آنلاین با بهرهگیری از کارشناسان فنی و تیم ارزیابی بازار، به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان، قیمت روز ماشین سنگین را بررسی و مناسبترین گزینه را انتخاب کنید.
قیمت ماشین سنگین آنلاین
بهروزرسانی قیمتها در تاریخ چهار شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۵
آخرین لیست قیمت کشندهها
| نام | سال ساخت | KM | قیمت روز (تومان) |
|---|---|---|---|
| بایک560 | 1404 | 0 | 19,500,000,000 |
| دیما | 1404 | 0 | 20,500,000,000 |
| پیلسان540 | 1404 | 0 | 19,200,000,000 |
| پیلسان480 | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| پیلسان کمپرس | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| ارتا520 | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| جي اكس 560 | 1404 | 0 | 18,800,000,000 |
| کا ال460 | 1404 | 0 | 14,500,000,000 |
| کامل560 | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| شکموتو x5000 | 1404 | 0 | 16,500,000,000 |
| ام پاور490 | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| ام پاور560 | 1404 | 0 | 18,800,000,000 |
| فاو تک460 اتومات | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| فاو تک460 | 1404 | 0 | 16,500,000,000 |
| فاو جفت460 کشنده | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| فوتون 460 | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| فوتون 490 | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| فوتون 430 | 1404 | 0 | 16,500,000,000 |
| فوتون 430 یورو5 | 1404 | 0 | 15,500,000,000 |
| اتامان جدید | 1404 | 0 | 14,200,000,000 |
| ویرا 490(شاکمان) | 1404 | 0 | 14,250,000,000 |
| اکروکس 560 | 1404 | 0 | 18,000,000,000 |
| دافران نیو | 1404 | 0 | 17,550,000,000 |
| دافران معمولی | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| دایون560 جدید | 1404 | 0 | 17,600,000,000 |
| دایون نیوفیس | 1404 | 0 | 15,000,000,000 |
| ولوو اف اچ ایرو | 2026 | 0 | 65,000,000,000 |
| ولوو اف اچ ایرو | 2025 | 0 | 55,000,000,000 |
| ولوو اف اچ500 | 2024 | 0 | 48,000,000,000 |
| اف اچ500 | 1397 | 4820 | 27,000,000,000 |
| اف اچ500 | 1398 | 3150 | 28,000,000,000 |
| اف اچ500یورو6 با اینتاردر | 2023 | 0 | 35,000,000,000 |
| اف اچ500ایسیو با اینتاردر | 2023 | 0 | 31,500,000,000 |
| اف اچ500ایسیو با اینتاردر | 2024 | 0 | 32,500,000,000 |
| اف اچ500 سوپرفول ایسیو | 2023 | 0 | 33,500,000,000 |
| اف اچ500 سوپرفول یورو6 | 2023 | 0 | 38,000,000,000 |
| اف اچ500 یوروشش ریتاردر موتور | 2020 | 504250 | 24,000,000,000 |
| اف اچ500 ایسیو ریتاردر موتور | 2020 | 496800 | 21,500,000,000 |
| اف اچ480 | 1391 | 1496100 | 16,500,000,000 |
| اف اچ460 | 1385 | 2204200 | 13,000,000,000 |
| مان460 سقف بلند | 2019 | 503600 | 14,500,000,000 |
| مان480 سقف بلند | 2019 | 497500 | 15,200,000,000 |
| مان500 سقف بلند | 2019 | 501900 | 15,200,000,000 |
| مان470 سقف بلند | 2020 | 396200 | 15,000,000,000 |
| مان510 سقف بلند | 2020 | 404450 | 15,000,000,000 |
| مان 640 سقف بلند | 2020 | 398900 | 15,500,000,000 |
| مان 470 نیوفیس | 2021 | 295700 | 16,000,000,000 |
| مان 510 نیوفیس | 2021 | 302850 | 18,500,000,000 |
| مان 510 نیوفیس | 2022 | 196400 | 19,500,000,000 |
| اسکانیا اس450 | 2020 | 504900 | 24,500,000,000 |
| اسکانیا اس450 | 2022 | 347200 | 28,500,000,000 |
| اسکانیا اس500 | 2020 | 495500 | 25,000,000,000 |
| اسکانیا اس500 | 2023 | 252900 | 30,000,000,000 |
| اسکانیا ار500 جدید | 2020 | 596700 | 22,500,000,000 |
| اسکانیا ار450 | 2020 | 603250 | 22,300,000,000 |
| اسکانیا ار450 | 1397 | 846900 | 19,000,000,000 |
| اسکانیاجی400 | 1398 | 496300 | 20,500,000,000 |
| اسکانیا جی400 | 2014 | 2004400 | 16,500,000,000 |
| رنوتی نیوفیس نرمال ریتاردر | 2023 | 0 | 28,000,000,000 |
| رنوتی نیوفیس های ریتاردر | 2023 | 0 | 29,000,000,000 |
| رنو نیوفیس های ریتاردر | 2024 | 0 | 30,000,000,000 |
| رنوتی 480 نرمال ریتاردر | 2018 | 695800 | 16,800,000,000 |
| رنوتی 480 های ریتاردر | 2018 | 703300 | 17,000,000,000 |
| رنو تی 520 نرمال ریتاردر | 2018 | 698400 | 17,000,000,000 |
| رنو تی 520 های ریتاردر | 2018 | 704700 | 17,500,000,000 |
| رنو پرمیوم460 | 2013 | 1696200 | 13,000,000,000 |
| داف نیوفیس ایکس اف | 2022 | 0 | 25,000,000,000 |
| داف نیوفیس ایکس جی | 2022 | 0 | 26,000,000,000 |
| داف 480سقف بلند | 2020 | 502500 | 16,200,000,000 |
| داف 480سقف کوتاه | 2020 | 496600 | 15,500,000,000 |
| داف 530سقف بلند | 2020 | 302200 | 16,550,000,000 |
| داف 530سقف کوتاه | 2020 | 297300 | 15,800,000,000 |
| داف 460 سقف بلند | 2017 | 396900 | 15,300,000,000 |
| داف 510 سقف بلند | 2017 | 402800 | 16,000,000,000 |
| داف یوتری | 2013 | 1204100 | 13,500,000,000 |
| اکتروس1851 | 2023 | 0 | 30,500,000,000 |
| اکتروس1851 | 2022 | 2496400 | 25,500,000,000 |
| اکتروس 1851 | 1383 | 1703700 | 12,000,000,000 |
| اکسور1843 | 1383 | 2198500 | 11,550,000,000 |
| اکسور1843 | 1395 | 2003100 | 11,000,000,000 |
آخرین لیست قیمت کامیونها
| نام | سال ساخت | KM | قیمت روز (تومان) |
|---|---|---|---|
| شکموتو باری ده چرخ | 1404 | 0 | 15,500,000,000 |
| شکموتو کمپرسی ده چرخ | 1404 | 0 | 15,000,000,000 |
| فاو جفت کمپرس 460 | 1404 | 0 | 17,500,000,000 |
| دافران کمپرس | 1404 | 0 | 18,500,000,000 |
| دافران دهچرخ | 1404 | 0 | 17,000,000,000 |
| بنز1930کمپرسی شاسی | 1404 | 0 | 8,700,000,000 |
| بنز1930باری شاسی | 1404 | 0 | 8,500,000,000 |
| بنز2630 کمپرسی شاسی | 1404 | 0 | 11,000,000,000 |
| بنز2630 باری شاسی | 1404 | 0 | 10,500,000,000 |
| بنز1924کمپرس.شاسی پ زرد | 1403 | 0 | 9,500,000,000 |
| بنز1924باری.شاسی.پ زرد | 1403 | 0 | 9,000,000,000 |
| بنز2624کمپرس.شاسی پ زرد | 1403 | 0 | 12,000,000,000 |
| بنز2624باری.شاسی پ زرد | 1403 | 0 | 13,000,000,000 |
| اف ام باری دهچرخ | 1385 | 2004100 | 11,000,000,000 |
| اف ام 12 کمپرسی | 1388 | 1996900 | 18,000,000,000 |
| اف ام 13 کمپرسی | 1390 | 1303500 | 20,000,000,000 |
| اف ام ایکس | 1398 | 296400 | 30,000,000,000 |
| اتگو باری دهچرخ | 1386 | 1697200 | 11,000,000,000 |
| بنز اکسوز تک 1935 | 1386 | 1504600 | 11,500,000,000 |
| اکسور جفت کمپرسی | 1386 | 1495800 | 16,500,000,000 |
| رنو باری دهچرخ | 1389 | 2002800 | 9,500,000,000 |
| اویکو هشت چرخ | 1392 | 1998300 | 8,550,000,000 |
| امیکو باری | 1404 | 0 | 14,500,000,000 |
| امیکو جفت کمپرسی | 1404 | 0 | 16,800,000,000 |
| امیکو تک کمپرسی | 1404 | 0 | 12,000,000,000 |
| ام پاور باری تک | 1404 | 0 | 10,300,000,000 |
| ام پاور کمپرسی | 1404 | 0 | 10,000,000,000 |
| دوو باری تک | 1404 | 0 | 12,050,000,000 |
| دیما باری تک | 1404 | 0 | 9,800,000,000 |
| اف اچ 460 باری شاسی | 2019 | 603900 | 22,000,000,000 |
| اف اچ 500 باری شاسی | 2019 | 597100 | 22,500,000,000 |
| اف اچ 540 باری شاسی | 2019 | 601500 | 20,000,000,000 |
| اکتروس باری2551 | 2020 | 396800 | 19,500,000,000 |
| اکتروس باری2548 | 2020 | 404600 | 18,500,000,000 |
| مان باری 460 | 2019 | 496900 | 15,000,000,000 |
| مان باری 480 | 2019 | 501200 | 16,000,000,000 |
| مان باری 500 | 2019 | 503700 | 16,500,000,000 |
| مان باری 470 | 2020 | 397400 | 15,700,000,000 |
| مان باری 510 | 2020 | 43700 | 16,500,000,000 |
| اسکانیا 8چرخ باری 450 | 2020 | 604200 | 22,000,000,000 |
| اسکانیا 8چرخ باری500 | 2020 | 596300 | 22,500,000,000 |
| اسکانیا 10چرخ باری 450 | 2020 | 602100 | 25,500,000,000 |
| اسکانیا 10چرخ باری 500 | 2020 | 597600 | 26,000,000,000 |
| داف 8چرخ باری480 سقف بلند | 2019 | 603500 | 15,500,000,000 |
| داف 8چرخ باری530 سقف بلند | 2019 | 597800 | 16,500,000,000 |
| داف 8چرخ باری480 سقف کوتاه | 2019 | 604400 | 15,000,000,000 |
| داف 8چرخ باری530 سقف کوتاه | 2019 | 595900 | 16,000,000,000 |
آخرین لیست قیمت کامیونتها
| نام | سال ساخت | KM | قیمت روز (تومان) |
|---|---|---|---|
| فورس 3.8 تن | 1404 | 0 | 3,500,000,000 |
| فورس 3.8 تن دوگانه | 1404 | 0 | 3,350,000,000 |
| فورس 6تن | 1404 | 0 | 6,900,000,000 |
| فورس 6تن خوابدار | 1404 | 0 | 6,950,000,000 |
| فورس 8تن خوابدار | 1404 | 0 | 7,350,000,000 |
| فورس12تن | 1404 | 0 | 9,500,000,000 |
| کامیونت 6تن ویرا | 1404 | 0 | 5,550,000,000 |
| الوند ام فور 6تن | 1404 | 0 | 6,250,000,000 |
| الوند ام فور 8تن | 1404 | 0 | 6,850,000,000 |
| دیما 6تن | 1404 | 0 | 6,250,000,000 |
| دیما 9تن | 1404 | 0 | 6,400,000,000 |
| جک 6تن خوابدار | 1404 | 0 | 7,050,000,000 |
| جک 8تن خوابدار | 1404 | 0 | 7,250,000,000 |
| جک 9تن خوابدار | 1404 | 0 | 7,450,000,000 |
| جک12 تن اتومات | 1404 | 0 | 9,850,000,000 |
| بونیز 6تن خوابدار | 1404 | 0 | 6,550,000,000 |
| بونیز 8.5تن خوابدار | 1404 | 0 | 6,850,000,000 |
| دایون 6تن خوابدار | 1404 | 0 | 6,000,000,000 |
| دایون 10تن خوابدار | 1404 | 0 | 6,200,000,000 |
| ایسوزو 6تن | 1397 | 403900 | 6,050,000,000 |
| ایسوزو 8تن | 1397 | 396400 | 6,250,000,000 |
| دافران 5.5 تن Q1 | 1404 | 0 | 5,000,000,000 |






